- Oké főnök!
A második világháborút követően Magyarországon következett be a világtörténelem addigi legnagyobb áremelkedése. A havi infláció mértéke megközelítette a 41900 billió (4,19 x 1016) százalékot, az árak 15 óránként DUPLÁZÓDTAK. A krízishelyzet 13 hónapon át tartott, de az újjáéledő ipari termelés és a pénzügyi reform végül legyőzte a hiperinflációt. 1946. augusztus 1-jén az addigi fizetőeszközt, a pengőt felváltotta a forint. Ekkor 400 000 000 000 000 000 000 000 000 000 pengő (ezt 400 ezer kvadrilliónak kell mondani) ért egy forintot. Az 1945–46 során zajló magyarországi hiperinfláció a gazdasági összeomlás szomorú iskolapéldája lett.
Stumpf-Biró Balázs összeomlás kutató beszél arról, hogy mikorra várható a jelenlegi emberi civilizáció összeomlása. Egy olyan válságsorozat nyitányát éljük napjainkban, ami megváltoztatja majd a világunkat. Közrejátszik a éghajlatváltozás, a gazdasági válságok, a nyersanyag és élelmiszerhiány, ezeket pedig most felgyorsította a háború.
Jánostól kaptunk egy levelet, amiből most megtudjuk, hogy miért láthatunk néha nappal is világító lámpákat : Sziasztok ! Nagy nemzetközi cégnél dolgozom villanyszerelőként . Minden városban, szinte minden nap találtok üzemben levő világító fényforrásokat . Van éjszakai járőr is, de java részt a hálózati mérések, hiba feltárások, javítások azok nappal történnek.
A bikaviadalok egyre kevesebb nézőt vonzanak Spanyolországban. Több ezer állat pusztul el évente az arénákban, emiatt több városban is azt tervezik, hogy lemondanak ezekről a rendezvényekről. Másrészt viszont a versenyekből származó bevétel és a hagyományőrzés szándéka életben tartja a tradíciót, ráadásul a tenyésztők továbbra is számíthatnak az uniós támogatásra. A spanyol Unión de Criadores de Toros de Lidia, amely 347 tenyésztő érdekeit képviseli, úgy becsüli, hogy a támogatások betiltása körülbelül évi 200 millió eurós gazdasági csapást jelentene az ágazat számára Európa-szerte.